W Polsce powstanie rynek internetowy dla branży farmaceutycznej

SAP Polska i PricewaterhouseCoopers zamierzają utworzyć portal farmaceutyczny o nazwie ec4ec. Rozpoczęcie jego działalności zaplanowano na październik br. Portal o podobnym charakterze zamierza stworz...

SAP Polska i PricewaterhouseCoopers zamierzają utworzyć portal farmaceutyczny o nazwie ec4ec. Rozpoczęcie jego działalności zaplanowano na październik br. Portal o podobnym charakterze zamierza stworzyć warszawski Apexim.

Głównymi użytkownikami portalu mają być apteki, firmy farmaceutyczne, hurtownie leków, szpitale i dostawcy surowców do produkcji leków. Będą mogli z niego korzystać także lekarze, pacjenci, kasy chorych i zakłady ubezpieczeń zdrowotnych. Zarejestrowani użytkownicy portalu będą mogli odpłatnie korzystać z pełnej gamy usług, w tym zawierania transakcji elektronicznych. Bezpłatny będzie jedynie dostęp do serwisów informacyjnych.

Całość przedsięwzięcia realizowana będzie na bazie technologii mySAP.com. PricewaterhouseCoopers zaoferuje natomiast odpowiednie modele biznesowe.

***

Medical Data Management stworzy portal medyczny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200