W Łodzi nowe technologie spotkają się ze sztuką

W dniach 18-21 sierpnia w Łodzi odbędzie się Hackdays, wydarzenie którego założeniem jest powiązanie ze sobą twórców z zakresu nowych technologii i sztuki. Cztery dni wypełnione będą prezentacjami, warsztatami, koncertami i pokazami. Odbędą się m.in. pokazy dotykowego stołu, prezentacje aplikacji "zastępującej oko" dla niewidomych, programów wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną, a nawet warsztaty z wykonywania własnych urządzeń elektronicznych.

Hackdays rozpocznie się 19 sierpnia. Wtedy też polska grupa PanGenerator prezentować będzie swój instrument muzyczny dodecaudion - dwunastościan, który dźwięki tworzy m.in. dzięki systemom czujników na podczerwień. W piątek odbędzie się też tzw. Laser Tagging. Kamera połączona z komputerem i rzutnikiem może sczytywać światło lasera ze ściany, wzmacniać je lub dowolnie przekształcać i na tej podstawie wyświetlać na ścianie animacje. Daje to wrażenie rysowania po wielkich przestrzeniach. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własny obraz.

Wśród pokazów przewidziany jest również pokaz EU_tracera, który na podstawie natężenia ruchu w Internecie w danej chwili tworzy obrazy i muzykę. W czasie Hackdays odbędzie się też widowisko Flylight Display. Podczas niego balony napełnione helem połączone w macierz staną się wielkim ekranem. Każdy z balonów będzie miał wewnątrz diodę RGB i stanie się "pikselem" ogromnego ekranu latającego nad głowami publiczności i wyświetlającego animacje.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych

Ponadto w czasie Hackdays odbędą się wykłady o 3D mappingu, prezentacje o wykorzystaniu nowoczesnych technologii mobilnych w muzeach, spotkanie z twórcami aplikacji iVirtualEye, która ułatwić ma poruszanie się osobom niewidomym oraz miejsce będzie miał pokaz działania dotykowego stołu. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia urządzeń elektronicznych.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach, muszą się wcześniej zarejestrować. Program dostępny jest na stronie http://hackdays.pl/program/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200