W Las Vegas można zamówić autonomiczną taksówkę

Uber i Motional uruchomiły usługę robotaxi w Las Vegas

Rodolfo Clix/Pexels

Amerykański oddział Ubera i producent technologii bez kierowcy Motional uruchomiły kilka dni temu publiczną usługę robotaxi w Las Vegas. Oczywiście, technicznie było to możliwe już dawno, powodem opóźnień w rozwoju usług opartych na technologii pojazdów autonomicznym są przeszkody prawne (kontrole, brak regulacji) oraz być może, obawy samych potencjalnych użytkowników. Wiadomo, że uruchomienia tej usługi oczekiwali inwestorzy obu firm. Uruchomienie usługi jest częścią niewyłącznej 10-letniej umowy pomiędzy obiema firmami na pojazdy bez kierowcy, z oczekiwanym wprowadzeniem na rynek w Los Angeles. Flota będzie złożona z samochodów elektrycznych Hyundai.

Co ważne, firmy przyznały, że póki co autonomiczne pojazdy będą pod kontrolą operatorów, ale zmieni się to już w przyszłym roku. Motional już od kilku lat testuje autonomiczne pojazdy bez nadzoru kierowców.

Zobacz również:

  • Uber będzie mieć własnego chatbota AI
  • Wielka Brytania uruchamia pierwszą linę obsługiwaną przez autonomiczne autobusy

Uber podpisał również 10-letnią umowę z autonomicznym startupem jazdy Nuro, tym razem do bezzałogowej obsługi dostaw przesyłek. w Kalifornii i Teksasie.

W zeszłym miesiącu konkurujący z Uberem Lyft poinformował o planach uruchomienia usługi robotaxi w Los Angeles po tym, jak wcześniej w tym roku rozpoczął działalność w Las Vegas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200