W IT z dyplomem MBA zarobisz prawie 14 tys. miesięcznie

W 2012 roku zarobki osób posiadających dyplom MBA kształtowały się na poziomie 13 300 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. W IT ta kwota jest wyższa.

Poziom wynagrodzenia pracowników posiadających tytuł Master of Business Administration znacznie odbiega od płac osób o innym wykształceniu. "Jednym z czynników wpływającym na zarobki po studiach MBA jest specyfika tych kursów. Zazwyczaj decydują się na nie osoby z pokaźnym dorobkiem zawodowym, nierzadko zajmujący stanowiska menedżerskie" - mówi Magdalena Witek z Sedlak & Sedlak.

Jak wynika z badania "Kandydat 2012" zrealizowanego dla Pracuj.pl, osoby posiadające dyplom MBA w perspektywie najbliższych 3 lat oczekują wynagrodzenia powyżej 8 500 zł netto (12 104 zł brutto). Oczekiwania tej grupy nie odbiegają od jej realnych zarobków. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, w 2012 roku mediana ich zarobków wynosiła 13 300 zł i była o 166% większa od wartości płac pracowników, którzy ukończyli studia podyplomowe (5 000 zł). Dla porównania osoby z doktoratem zarabiały 4 900 zł, a mediana płac osób z wykształceniem wyższym magisterskim wynosiła 4 800 zł brutto.

Zobacz również:

  • Microsoft zacznie ujawniać wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę
  • Niepozorne akcesoria, które zauważalnie poprawią komfort pracy
  • Wzrost sektora nowoczesnych usług dla biznesu
W IT z dyplomem MBA zarobisz prawie 14 tys. miesięcznie

W 2012 roku najwyższe wynagrodzenia spośród osób posiadających dyplom MBA otrzymywali ci, zatrudnieni w przemyśle lekkim. Mediana ich wynagrodzeń sięgała 17 000 zł brutto. Zarobki na poziomie 15 000 zł brutto odnotowano wśród absolwentów MBA pracujących w telekomunikacji, a wśród pracowników branży IT 13 700 zł.

W IT z dyplomem MBA zarobisz prawie 14 tys. miesięcznie

Jak kształtowały się zarobki osób z dyplomem MBA na poszczególnych szczeblach zarządzania? "Płace rzędu 11 200 zł brutto otrzymywali kierownicy zarządzający grupą do 10 osób. O 800 zł więcej zarabiali kierownicy dużych zespołów. Dyrektorzy po studiach MBA otrzymywali wynagrodzenie na poziomie 20 000 zł" - dodaje specjalista z Sedlak & Sedlak.

W IT z dyplomem MBA zarobisz prawie 14 tys. miesięcznie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200