Vultr otworzył nowe centrum danych w Warszawie

Firma Vutr, niezależny dostawca usług chmurowych, ogłosiła otwarcie nowego, pierwszego w Polsce centrum danych. Vultr Warszawa jest siódmym centrum danych tej firmy w Europie i 23. na świecie.

Źródło: Vultr.com

Jak twierdzą przedstawiciele Vultr chce konkurować ze znanymi, globalnymi dostawcami usług „oferując lepszy stosunek jakości do ceny. Oprócz tego „w odróżnieniu od skomplikowanych cenników innych dużych dostawców chmury, plany cenowe Vultr są łatwe do zrozumienia i nie zawierają ukrytych opłat”.

„Zlokalizowanie centrum w Warszawie ma znacznie zmniejszyć opóźnienia dostępu do usług i aplikacji, bo moc obliczeniowa jest bliżej krawędzi sieci, w której się znajdują polscy użytkownicy” mówi J.J. Kardwell, dyrektor generalny spółki Constant do której należy Vultr.

Zobacz również:

  • Awaria Apple iCloud - nie działa App Store i Apple Music

Otwarcie nowego centrum danych odbyło się bez rozgłosu w styczniu tego roku. Przedstawiciele firmy nie chcą też ujawnić informacji o dokładnej lokalizacji nowego ośrodka, a także powierzchni, mocy i liczbie serwerów zainstalowanych w centrum danych.

Vultr oferuje standardowe usługi chmurowe, a w tym możliwość wykorzystania nie tylko wirtualnych serwerów, ale również sprzętu dedykowanego lub usług typu bare metal.

Vultr otworzył nowe centrum danych w Warszawie

Vultr to niezależny dostawca usług chmurowych działający w skali globalnej. Firma systematycznie rozwija infrastrukturę i dysponuje obecnie 23. Centrami danych zlokalizowanymi na całym świecie. Źródło: Vultr.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200