Voice Contact Center zwiększa moce

Nowy gracz na rynku usług call i contact center powiększy liczbę stanowisk do 200 i rozbudowuje system dostarczony przez Interactive Intelligence.

Voice Contact Center rozpoczęło działalność operacyjną w październiku 2009 roku ze 120 stanowiskami. Spółka świadcząca usługi outsourcingu call i contact center, wybrała system CIC (Customer Interaction Center) firmy Interactive Intelligence do obsługi prowadzonych przez siebie działań z zakresu komunikacji telemarketingowej. Oprócz funkcji telekomunikacyjnych systemu, wdrożone zostały również narzędzia do rejestracji rozmów telefonicznych (Interaction Recorder), a także Interaction Dialer, umożliwiający tzw. kolejkowanie rozmów przychodzących, podstawową edycję skryptów dla konsultantów oraz wgląd w pełną historię kontaktu wraz z informacją o wszystkich próbach kontaktu z klientami oraz dane pochodzące z baz zewnętrznych. Wdrożono również narzędzia do administracji (Interaction Administrator), monitoringu i zarządzania (Interaction Supervisor) oraz przygotowywania skryptów i kampanii call center (Interaction EasyScripter).

Voice Contact Center zapowiada, że od maja 2010 zwiększy liczbę stanowisk ze 120 do 200. Nowe stanowiska zostaną 'podpięte' do systemu Interactive Intelligence. Proces nadzoruje Sebastian Kowalicki, dyrektor IT. Dołączył on do VCC w lutym br. Do końca 2009 roku zajmował stanowisko kierownika ds. utrzymania sieci w CenterNet, wcześniej był dyrektorem działu IT spółek ContactPoint i Call Center Poland (należących do Internet Group), gdzie odpowiadał za całościowy nadzór nad platformą informatyczną call center. Sebastian Kowalicki jest obecnie odpowiedzialny również za informatykę w grupie Neo Business Process Outsourcing, do której należy Voice Contact Center.

Wraz ze zwiększeniem liczby stanowisk, VCC będzie współpracować z ponad 400 telemarketerami. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, to pierwszy etap rozbudowy zdolności operacyjnej spółki. VCC planuje pozyskiwać klientów, w tym rozwijać współpracę z podmiotami działającymi na rynku telewizji cyfrowych. W planie jest także uruchomienie kolejnej lokalizacji. VCC została członkiem Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego w marcu 2010 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200