Vobis: serwis sprzętu również w salonie

Vobis Digital rusza z pilotażową usługą serwisu sprzętu komputerowego i multimedialnego w salonie sprzedaży.

Jest ona dostępna obecnie w 24 sklepach na terenie całego kraju. Sprzedawcy-serwisanci przyjmują do naprawy sprzęt, niezależnie od tego, gdzie został zakupiony. Obecnie dotyczy to sprzętu, marek i producentów obecnych w ofercie Vobis.

Spółka wyszła z założenia, że część problemów można rozwiązać 'od ręki' bez odsyłania klienta bezpośrednio do serwisu producenta sprzętu. Czas naprawy i jej cena zależy od skali problemu i potrzeby angażowania innych działów firmy, sprowadzenia części. Sieć deklaruje, że każdy przypadek będzie wyceniany indywidualnie i istnieje możliwość negocjacji cen. Proste operacje, realizowane na miejscu będą najtańsze. Naprawy bardziej wymagające będą wyceniania za godzinę pracy serwisanta. Sama diagnoza na miejscu w salonie i wycena ewentualnej naprawy będzie bezpłatna, a decyzję o ciągu dalszym podejmuje zgłaszający. Jak podaje Vobis, rodzaj zgłaszanych usterek nie jest ściśle określony.

Dariusz Krajewski, dyrektor działu usług i serwisu w Vobis tłumaczy, że nowa usługa jest cześcią nowej strategi firmy, ogłoszonej w maju. "Skupiamy się w niej na zapewnieniu wszystkim naszym klientom różnych optymalnych rozwiązań, bo Vobis Digital obecnie to nie tylko sama sprzedaż nowoczesnych urządzeń. Chcemy świadczyć fachowe usługi jeszcze długo po zakupie sprzętu również dla osób, którzy do tej pory nie byli naszymi klientami" - mówi Dariusz Krajewski.

Przypomnijmy, w maju 2010 fotel prezesa Vobisu objął Jerzy Szkwarek

Po zakończeniu pilotażu nowej usługi, Vobis podejmie decyzję o jej wprowadzeniu na stałe do oferty na terenie całego kraju, biorąc pod uwagę zainteresowanie użytkowników oraz perspektywy racjonalnego wykorzystania swoich zasobów umożliwiających świadczenie usług serwisowych.

Miasta w których jest prowadzony obecnie pilotaż: Elbląg, Gdańsk, Grudziądz, Katowice, Kielce, Kraków, Legnica, Lubin, Olsztyn, Opole, Poznań, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200