VoIP - jak dzwonić za darmo

Halo! Tu Google

Właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej udostępnia również mnóstwo innych usług. Jedna z nich, Google Voice wkracza na teren opanowany dotychczas przez Skype.

Umożliwia wykonywanie tanich połączeń na telefony stacjonarne i komórkowe oraz odbieranie połączeń przychodzących. Po zainstalowaniu niewielkiej aplikacji, za pomocą komputera i konta Google można zestawiać połączenia pomiędzy telefonami (bądź telefonem i komputerem).

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce

Usługa Google Voice zwiększa znacznie funkcjonalność tradycyjnej telefonii. Pozwala przesyłać SMS do skrzynki pocztowej Gmail, zdefiniować tekst powitania w zależności od osoby, która dzwoni, zestawiać połączenia konferencyjne czy blokować wybrane numery.

Funkcja transkrypcji przekształca wiadomości ze skrzynki głosowej na tekst i przesyła je do skrzynki pocztowej. Umożliwia to ich późniejsze filtrowanie za pomocą tradycyjnej wyszukiwarki. Szkoda, że nie działa dla języka polskiego. Jeżeli użytkownik korzysta z numeru przydzielonego przez Google może połączyć z nim kilka numerów stacjonarnych bądź komórkowych.

Wybranie telefonu Google spowoduje próbę połączenia z nimi wszystkim jednocześnie. Dzięki temu, jeżeli szukasz kontaktu z daną osobą nie musisz dzwonić kolejno na kilka telefonów. Przypisane numery mogą być wykorzystywane w różnych godzinach, na przykład służbowe w czasie godzin pracy, prywatne wieczorami.

VoIP - jak dzwonić za darmo

Kontakty Google Voice

Pełną funkcjonalność Google Voice mogą jednak wykorzystać jedynie osoby mieszkające w USA i Kanadzie. Połączenia wykonywane przez nie na tym terenie są darmowe a rozmowy międzynarodowe obciążone niewielka opłatą. Aby zadzwonić do Polski na telefon stacjonarny trzeba zapłacić 2 centy za minutę, a na telefon komórkowy 17 centów za minutę.

Korzystanie z usługi w Polsce do niedawno nie było możliwe, a aktualnie jest ograniczone i utrudnione. Nie funkcjonują na razie wszystkie opcje, trzeba korzystać z angielskiego interfejsu a połączenia często nie chcą działać. Obowiązuje cennik jak za połączenia międzynarodowe z USA.


TOP 200