VoIP - jak dzwonić za darmo

Telefoniczny Skype

Komunikator Skype kojarzony jest głównie z rozmowami wideo. Doskonale sprawuje się również podczas wykonywania połączeń telefonicznych. Aby zadzwonić z telefonu stacjonarnego do użytkownika Skype trzeba wykupić numer internetowy Skype.

Jego koszt to prawie 70 złotych za 3 miesiące bądź 230 za cały rok. Opłatę można zmniejszyć nawet o 50% wykupując abonament na połączenia. Abonament może obejmować jeden lub kilka krajów, całą Europę czy cały świat, być bez ograniczeń lub mieć limit minut, obejmować tylko telefony stacjonarne albo umożliwiać połączenia do wszystkich.

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce
VoIP - jak dzwonić za darmo

Skype umożliwia wybór ulubionej kombinacji cyfr. Tylko czy będzie ona dostępna?

120 minut miesięcznie na telefony stacjonarne w Polsce to wydatek rzędu 8 złotych, za abonament bez ograniczeń zapłacisz 20 złotych, 60 minut połączeń na telefony stacjonarne i komórkowe kosztuje 34 złote. Połączenia zagraniczne to około 1 euro za minutę, w abonamencie ponad 11 euro za możliwość dzwonienia do wszystkich krajów na telefony stacjonarne bez żadnych ograniczeń.

Jeżeli nie chcesz ponosić regularnych opłat to za połączenie w Polsce z telefonem stacjonarnym zapłacisz 9 groszy za minutę, a z komórkowym 83 grosze za minutę. SMS w naszym kraju kosztuje 40 groszy. Skype dostępny jest nie tylko na pecety. Można go zainstalować na wielu telefonach komórkowych takich, jak na przykład iPhone, kilkanaście modeli Nokii czy Sony Ericssona.


TOP 200