VoIP i komunikacja IP

Zdecydowanym zwycięzcą w tej kategorii została firma Cisco Systems, na którą oddano co piąty głos. Współbrzmi to z bieżącą aktywnością marketingowo-szkoleniową Cisco w dziedzinie rozwiązań VoIP.

Zdecydowanym zwycięzcą w tej kategorii została firma Cisco Systems, na którą oddano co piąty głos. Współbrzmi to z bieżącą aktywnością marketingowo-szkoleniową Cisco w dziedzinie rozwiązań VoIP.

Miejsce giganta sieciowego jest także odzwierciedleniem jego znaczącej pozycji na rynku sprzętowych rozwiązań komunikacji IP, w tym sztandarowego CallManagera. Jeżeli dodamy do tego fakt, że Linksys jest częścią Cisco, to łącznie na tę grupę głosowało 35% ankietowanych. Cisco walczy o rynek korporacyjny, natomiast Linksys to typowe rozwiązanie SOHO.

Trzecie miejsce zajęli ex aequo Alcatel-Lucent i Microsoft. Szumnie zapowiadany MS Office Communications Server 2007 zdobywa rynek powoli. Wydaje się, że na razie od strony rozpoznawalności rozwiązania, gdyż według naszej wiedzy, jak dotąd, nie miały miejsca w naszym kraju znaczące wdrożenia nominowanego MS Office Communications Server 2007. Klienci dosyć nieufnie zerkają na software'owy serwer komunikacyjny firmy z Redmond. Zapewne wraz z liczbą wdrożeń będzie rosło zaufanie do tego rozwiązania.

Nieco poniżej swojego konkurenta firmy Alcatel-Lucent, uplasował się mający podobne portfolio systemów komunikacyjnych Siemens. Obydwie firmy w ostatnim czasie zaoferowały i szczególnie promują rozwiązania serwerów komunikacyjnych dla firm średniej wielkości, gdyż zapewne tutaj dostrzegły duży potencjał rozwoju rynku.

VoIP i komunikacja IP

Jak głosowali czytelnicy

Avaya, która za oceanem przedstawiana była niedawno jako lider, a nawet nr 1 telefonii IP, w naszym głosowaniu zajęła dopiero piąte miejsce. Jej nominowane rozwiązanie one-X Mobile for iPhone, choć ciekawe, to ze względu na niezbyt dużą popularność iPhone w Polsce (inaczej niż w USA) nie cieszyło się przychylnością głosujących.

Firma Fluke Networks, choć zajęła siódme miejsce, to jednak pozostaje liderem rynku testerów, w tym analizatorów połączeń VoIP. Codima Technologies i Teles to firmy wypełniające odpowiednie nisze rynkowe, niemające wielu konkurentów i na pewno na ich rozwiązania znajdą się nabywcy.

Unified Communications Manager 6.1
System zunifikowanej komunikacji, pozwalający bezpiecznie i niezawodnie zarządzać komunikacją telefoniczną, zintegrowaną komunikacją wideo, konferencjami audio i wideo, pracą grupową oraz informacją o dostępności użytkowników i ich preferencjach komunikacyjnych.

Nieodłączną część systemu stanowią aplikacje klientów komunikacyjnych, dostępne zarówno na stacje MS Windows, jak i na telefony mobilne GSM. Ponadto pozwala on na rozbudowę funkcjonalności poprzez otwarty interfejs API.

producent: Cisco Systems

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200