VoIP bez tajemnic

W połowie października ruszy "VoIP bez tajemnic" - ogólnopolski program popularyzacji technologii VoIP (Voice over Internet Protocol), organizowany przez Veracomp SA i Oki Electric.

W połowie października ruszy "VoIP bez tajemnic" - ogólnopolski program popularyzacji technologii VoIP (Voice over Internet Protocol).

VoIP to telefonia internetowa umożliwiająca transmisję danych i głosu przez Internet. W wielu przypadkach takie rozwiązanie pozwala firmom zaoszczędzić na wydatkach związanych z połączeniami telefonicznymi.

Zobacz również:

  • Powstała przeglądarka dedykowana do obsługi kryptowalut

Program - opracowany przez Oki Electric i Veracomp SA - adresowany jest do firm handlowych z branży IT, integratorów systemów i dostawców usług internetowych. Umożliwi im dostarczanie rozwiązań telefonii internetowej na preferencyjnych warunkach.

Organizatorzy twierdzą, że firma posiadająca 10 oddziałów i zatrudniająca 100 osób może zaoszczędzić około 14 tysięcy złotych miesięcznie. Mniejsze przedsiębiorstwo – zatrudniające 50 osób, w tym 20 przedstawicieli regionalnych może obniżyć koszty działalności o około 2 tysiące złotych miesięcznie. Kalkulację wykonano przy założeniu, że pracownicy firm prowadzą od 11-15 międzymiastowych rozmów telefonicznych dziennie, z których każda trwa średnio 3,5 minuty, a firmy korzystają z usług TP SA. Inwestycja w sprzęt telefonii internetowej zwraca się w czasie od 5 do 12 miesięcy. Urządzenia VoIP współpracują z istniejącą w firmach infrastrukturą telefoniczną (telefony, faksy, centralki telefoniczne PBX, linie miejskie) nie wymagając zastosowania dodatkowego oprogramowania.

Program "VoIP bez tajemnic" zostanie uruchomiony 16 października w Warszawie, 17 – w Krakowie i 18 – we Wrocławiu. Jest połączony z partnerskim programem wsparcia sprzedaży "Oki Ekspert". Do końca roku Veracomp i Oki podejmą szereg przedsięwzięć, które będą popularyzować rozwiązania VoIP i wspierać ich sprzedaż. Firmy dostarczą wiedzę oraz przedstawią różne formy pomocy merytorycznej. Będą to m.in.: bezpłatne szkolenia techniczne na temat VoIP, pomoc techniczna online, konsultacje telefoniczne z inżynierami wsparcia technicznego, poradnik na temat VoIP, fundusz kooperacyjny na działania rozpowszechniające ideę VoIP w Polsce oraz system rabatów cenowych.

Więcej informacji: http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200