VoIP bez kłopotu?

Na polski rynek trafią niebawem zintegrowane urządzenia Voice over IP firmy Quintum Technologies.

Na polski rynek trafią niebawem zintegrowane urządzenia Voice over IP firmy Quintum Technologies.

W ofercie California Computer, warszawskiego dystrybutora Quintum, pojawi się seria produktów Tenor, w tym: wolno stojące urządzenia dla małych firm, produkty dla "większych" i bardziej wymagających klientów oraz propozycje dla firm oferujących dostęp do Internetu (ISP).

Do małego biznesu i oddziałów firm adresowany jest Tenor Switch A200 z 2 portami telefonii analogowej i 2 portami telefonii IP. Jest to prosta brama głosowa, mająca ponadto funkcje: rutera, zapory ogniowej i 4-portowego przełącznika Ethernet. Tenor A200 pozwala on na 2 jednoczesne rozmowy telefoniczne przez sieć IP. Cena ok. 4000 zł.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów

Jak twierdzi polski dystrybutor, dzięki architekturze MultiPath Tenor A200 pozwala na łatwe uruchomienie przezroczystego połączenia VoIP między kilkoma lokalizacjami. Nie są konieczne przy tym jakiekolwiek zmiany w konfiguracji sieci, centralki, czy routera. Utrzymanie jakości przesyłanego głosu polega na przełączaniu rozmów do sieci komutowanej przy stwierdzonej, niskiej jakości połączenia przez sieć IP.

California Computer chce, by rozwiązania Quintum okazały się lekarstwem na wahania polskich przedsiębiorstw co do wdrażania "głosu przez IP".

Więcej informacji www.california.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200