VoIP Tele2 Polska przez TDU

Od 19 listopada 2001 r. firma Tele2 Polska rozszerzyła formę świadczenia długodystansowych usług głosowych VoIP za pomocą specjalistycznego urządzenia TDU.

Od 19 listopada 2001 r. firma Tele2 Polska rozszerzyła formę świadczenia długodystansowych usług głosowych VoIP za pomocą specjalistycznego urządzenia TDU.

W odróżnieniu od dotychczas oferowanej usługi VoIP "Gadatek" (również przeznaczonej do realizacji rozmów międzynarodowych i międzymiastowych), nowa nie wymaga zakupu kart z przedpłatą (po 50 zł lub 100 zł), a tańsze połączenia zamiejscowe i z telefonami komórkowymi można wykonywać po uiszczeniu pierwszej opłaty abonamentowej 25 zł (brutto) plus 1 zł za aktywację usługi w okresie promocyjnym. Realizacja usługi VoIP następuje automatycznie po podpisaniu 12-miesięcznej umowy z Tele2 Polska i od tego momentu abonent staje się pełnoprawnym użytkownikiem usługi VoIP. Opłacona na poczet przyszłych rozmów kwota abonamentowa, może być rozliczana bieżącymi rozmowami VoIP lub przeniesiona na kolejny miesiąc w sytuacji, jeżeli nie zostanie wykorzystana w całości.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Niewielkie urządzenie TDU, umożliwiające przekierowanie połączenia głosowego do numerów dostępowych VoIP firmy Tele2 Polska, włącza się bezpośrednio do lokalnej lub domowej linii telefonicznej, co umożliwia prowadzenie rozmów długodystansowych po znacznie niższych kosztach, z jakością głosu równą telefonii komórkowej. Jak informuje operator, zależnie od odległości rozmówcy docelowego użytkownik VoIP płaci za rozmowę międzynarodową do 66 proc. mniej od abonentów Telekomunikacji Polskiej (im dalej, tym mniej), za rozmowę z telefonami komórkowymi do 28 proc. mniej, a za rozmowy międzymiastowe o 31 proc. mniej.

Nowa oferta Tele2 Polska dostępna jest w 7 starych strefach numeracyjnych (dawne województwa warszawskie, krakowskie, gdańskie, poznańskie, katowickie, lubelskie oraz opolskie). W 2002 r. będzie można korzystać z usługi VoIP w dawnym woj. wrocławskim i kilku większych miastach (Łódź, Szczecin i in.).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200