VisualCafe należy do BEA

BEA Systems, producent serwera aplikacji WebLogic i monitora transakcyjnego Tuxedo, przejęła od Symanteca dział zajmujący się rozwojem narzędzi internetowych, w tym środowiska programistycznego VisualCafe.

Symantec przygotowywał się do sprzedaży VisualCafe już od pół roku, chcąc skupić się na produkcji programów antywirusowych i bezpieczeństwie sieci. Dla BEA przejęcie ma stanowić podstawę do utworzenia w przyszłości oddzielnej firmy, oferującej narzędzia internetowe.

Analitycy przewidują, że VisualCafe będzie sprzedawane w jednym pakiecie z oprogramowaniem WebLogic i obawiają się, że ucierpi na tym wsparcie dla konkurencyjnych serwerów aplikacji i narzędzi programistycznych. Przedstawiciele BEA Systems zapewniają jednak, że utrzymają w WebLogic wsparcie dla produktów konkurencji.

W tym czasie przejęcie ogłosił też konkurent BEA Systems - firma SilverStream, która kupiła GemLogic, producenta narzędzi do integracji aplikacji, oraz firmę ObjectEra, produkującą brokery obiektowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200