Vista znowu opóźniona - ale tylko o kilka tygodni

Microsoft uaktualnił swoje plany dotyczące udostępnienia nadchodzącej wersji systemu Windows - Windows Vista. Zamiast pod koniec 2006 roku, jak ogłaszano wcześniej, pojawi się ona w sprzedaży dopiero w 2007 r.

Przedłuża się oczekiwanie na najnowszą wersję Windows. Choć Microsoft od mniej więcej roku utrzymywał, że Vista pojawi się w okolicach listopada-grudnia 2006, pojawiały się spekulacje, że premiera OS-a zostanie przesunięta na październik, wrzesień, lipiec, a nawet maj!

Niestety, niecierpliwcy będą musieli jeszcze poczekać. Firmy otrzymają system w listopadzie 2006, jednak odbiorcy indywidualni będą mogli kupić Windows Vista dopiero w styczniu 2007 roku. Czyli dokładnie rok po tym, jak Jim Allchin ogłosił zakończenie prac nad systemem (patrz artykuł: "Koniec prac nad Windows Vista").

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Kto się ucieszy z opóźnienia? Na pewno konkurencja i producenci oprogramowania antispyware, których lada moment gigant z Redmond zacznie eliminować z rynku...

Dodatkowe informacje: oświadczenie Microsoftu (w języku angielskim)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200