Vista wyhamowuje rynek PC?

Wygląda na to, że premiera nowego systemu operacyjnego Microsoftu może popsuć końcówkę roku niektórym producentom sprzętu komputerowego. Już teraz wyraźny spadek popytu zauważyli dostawcy płyt głównych do desktopów.

Vista wyhamowuje rynek PC?
Wysoki popyt utrzymuje się na notebooki. Zdaniem specjalistów klienci wstrzymują się natomiast z modernizacjami i wymiana desktopów do czasu premiery Visty, aby później móc lepiej dobrać sprzęt pod wymagania systemowe tej platformy. Wstępne szacunki wskazują, że w IV kw. br. dostawy płyt głównych do PC wzrosną o 5%, podczas gdy zazwyczaj w ostatnim kwartale roku sprzedaż zwiększa się średnio o 19%. "Jeśli chodzi o popyt na tego typu podzespoły to może być najgorszy czwarty kwartał od lat" - twierdzi Henry King, analityk z Goldman Sachs.

Microsoft wkrótce jednak "wynagrodzi" to producentom. System Vista niedługo po premierze (planowanej na 30 listopada br.) znacznie ożywi rynek sprzętu PC, powodując wyraźny wzrost popytu na nowe komputery i podzespoły.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200