Vista - wcześniejsza premiera?

Magazyn BusinessWeek uzyskał dostęp do wewnętrznych dokumentów Microsoftu, sugerujących, że system Windows Vista będzie gotowy już pod koniec sierpnia przyszłego roku. Oznaczałoby to znaczne przyspieszenie terminu jego premiery - do tej pory spodziewano się go w sklepach dopiero w grudniu 2006 r.

Informacja o wcześniejszej premierze systemu znalazła się w wewnętrznym blogu jednego z menedżerów koncernu - Chrisa Jonesa. "Jeśli Windows Vista nie będzie gotowy do sprzedaży 31 sierpnia 2006 r., to nie dostanę premii" - napisał Jones (był to komentarz do informacji o kolejnych opóźnieniach premier produktów Microsoftu).

BusinessWeek zwraca uwagę, że taki termin premiery byłby optymalny dla Microsoftu. Jeśli koncern zdoła wprowadzić system na rynek wcześniej niż aktualnie zapowiada (z oficjalnych zapowiedzi wynika, że Vista trafi do sprzedaży pod koniec roku), więcej producentów sprzętu będzie w stanie jeszcze przed Gwiazdką wprowadzić do swojej oferty komputery z nowym systemem. A to oznacza znacznie większe przychody ze sprzedaży Windows Vista.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Przedstawiciele Microsoftu na razie nie skomentowali tych doniesień.

Więcej informacji: BusinessWeek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200