Vista - start bez wsparcia HD DVD?

System Windows Vista w momencie swojej premiery rynkowej może nie być wyposażony w natywną obsługę formatu HD DVD - zasugerował rzecznik prasowy Microsoftu. Niewykluczone, że do odtwarzania filmów na krążkach HD DVD użytkownikom Visty niezbędne będzie dodatkowe oprogramowanie.

Przedstawiciel koncernu powiedział, że system Windows Vista będzie rozpoznawał obydwa konkurencyjne formaty, pretendujące do miana następcy DVD - czyli HD DVD oraz Blu-ray. Nie wiadomo jednak na razie, czy w momencie premiery rynkowej system będzie samodzielnie odtwarzał takie krążki, czy też niezbędne będzie do tego zainstalowanie dodatkowej aplikacji.

Rzecznik Microsoftu zasugerował też, że jeśli Windows Vista nie będzie obsługiwał nowych formatów w momencie premiery (która zaplanowana jest na koniec bieżącego roku), to na pewno krótko później zostanie udostępnione stosowne uaktualnienie.

Wiadomość ta jest o tyle zaskakująca, że Microsoft od wielu miesięcy aktywnie wspiera format HD DVD - koncern jest jednym z jego głównych promotorów. Dlatego też do tej pory wydawało się pewne, że system Windows Vista wyposażony zostanie w natywną obsługę HD DVD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200