Vista pre-RC1 - szybciej, lepiej, choć ciągle bałaganiarsko

Sprzęt

Z wymaganiami sprzętowymi nie ma się co oszukiwać: im więcej megaherców i megabajtów pod maską, tym lepiej. Redaktorzy portalu NewsForge - opisującego oprogramowanie open source - uważają, że w tę stronę powinny iść także dystrybucje Linuksa. Ciągły wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową mógłby zachęcić sprzedawców sprzętu do zainteresowania się czymś więcej niż tylko "żarłocznym Windows". Wiadomo: rozwiązanie idealne to śmierć dla dostawcy żyjącego z uaktualnień, poprawek, wsparcia technicznego itd.

Vista pre-RC1 - szybciej, lepiej, choć ciągle bałaganiarsko

Menedżer zadań - obciążenie jest sprawnie dzielone między dwa rdzenie

Vista pre-RC1 - szybciej, lepiej, choć ciągle bałaganiarsko

System próbuje zlokalizować sterowniki do karty dźwiękowej - po wyłączeniu Aero Glass przycisk na dole robił się czarny

Jeśli jesteśmy posiadaczami nowoczesnego sprzętu, Vista pozwoli nam poczuć, że nie wydaliśmy pieniędzy na darmo. Jednak build 5456 nie będzie wpędzał w czarną rozpacz nawet właścicieli odrobinę słabszych maszyn: system instaluje się błyskawicznie i nawet na 512 MB RAM-u działa bardzo sprawnie. EULA zakazuje benchmarkowania Visty - nie licząc .NET Framework - ale wydaje nam się, że przy 5456 build 5384 (publiczna beta 2) prezentuje się niczym sędziwy już żółw. Oglądając tylko i wyłącznie panel Menedżera zadań da się dostrzec, iż nowa wersja dużo lepiej dzieli obciążenie między dwoma rdzeniami.

Niepokoi nas natomiast brak sterowników: wersja 64-bitowa Visty nie chciała się zainstalować ze względu na brak drivera. Nawet edycja 32-bitowa nie rozpoznała naszej karty dźwiękowej (wbudowanej w chipset Nvidii). Liczymy na to, że z czasem się to zmieni.


TOP 200