Vista - ludzie wiedzą lepiej

A jak jest naprawdę? Faktów nie da się przeskoczyć: Vista potrzebuje dużo pamięci i lubi mieć solidną kartę graficzną. System wyraźnie rozwija skrzydła na procesorze dwurdzeniowym. To co teraz nas szokuje, w przyszłości będzie normalne, bo w końcu "zasoby niewykorzystane to zasoby zmarnowane".

"Ten okropny Microsoft, któremu zależy tylko na kasie..."

Kiedyś, lata temu, niedobry był ten ogromny, kontrolujący rynek wielkich i małych maszyn IBM. Korporacja ostatecznie niemal zupełnie wycofała się z rozwiązań dla użytkowników indywidualnych, natomiast na rynku pozostał agresywnie reklamujący się i walczący o każdego klienta Microsoft. Oczywiście widać to również w komentarzach, niekiedy ironicznych, czasem wyrażających prośbę:

Niki: moim zdaniem powinno się ulepszać jeden system, a nie tworzyć nowy; win xp już teraz jest dużo lepszy niż był jakiś czas temu, a przy większym wysiłku programistów byłby "the best"; no, ale jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, ostatecznie i tak zapłacisz za nowości ty i ja, czyli klient

Vista - ludzie wiedzą lepiej

Centrum Powitalne tuż po instalacji systemu

Głosy rozsądku nawołują do opamiętania się. Firma to w końcu firma - nie lubi nikogo i niczego, a jeśli jest miła, to tylko dlatego, że pozwala jej to zarabiać pieniądze. Tak było, jest i będzie:

alc: streszczajac wszystkie komentarze jakie tu sie pojawia napisze: bo MICRO$OFT to belzebub w czystej postaci chcacy takimi chwytami zniszczyc ludzkosc i wyssać ostatki z matki ziemi!!!!! ehhh.....

Jeden z komentarzy zawarty jest tutaj: "Ile kosztuje darmowa Vista?"

Podsumowanie

Wiele można by mówić o naszych czytelnikach. To dobrze, że mają jasne i sprecyzowane poglądy na rzeczywistość oraz chcą ich bronić. To dobrze nawet, że wdają się w dyskusje, które z pozoru wydają się jałowe - o ile tylko argumenty nie schodzą do poziomu "ty durniu!", zawsze można uznać je za doskonałe ćwiczenie umysłu.


TOP 200