Vista - ludzie wiedzą lepiej

Podsumowując: usunięcie z następcy XP wszystkich innowacyjnych wynalazków (np. WinFS) sprawiło, iż system stał się przestarzały i jest wiele lat za czołówką, którą - w zależności od preferencji komentującego - stanowi Linux, Mac OS X lub (kilka przypadków) Solaris.

Niektóre z tych komentarzy znajdziecie w materiale "Windows Vista RTM - wersja ostateczna czy do poprawki?".

Redakcja = banda nieuków

"Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą", chciałoby się powiedzieć. Przy ostrzeliwaniu Visty zawsze przynajmniej co dwudziesty czytelnik wypali też w stronę redakcji: że przekupiona, że po cichu sponsorowana, że niedokształcona, że powinna wziąć się do roboty. A już najlepiej dla świata byłoby, gdyby zmieniła branżę:

ruanda: w pewnym sensie wspolczuje autorowi tekstu. pracuje w branzy, o ktorej tak niewiele wie. zwlaszcza uzalanie sie nad gg jest szczegolnie zabawne. ono jest niestabilne na kazdej mozliwej platformie, vista po prostu nie daje mu szansy podzialac chociaz chwile, ale to nie jej problem. smiesznie tez bylo przy opisie pracy w klasycznym interfejsie. jezeli 512 MB wystarcza na uruchomienie jednego firefoxa to wcale nie znaczy, ze system pracuje sprawnie na starszym sprzecie. to znaczy, ze system dziala tragicznie. ale autor nie pierwszy raz wykazuje sie swoja nierzetelnoscia i brakiem wiedzy.

xyz: artykuł zachęcił mnie do kupna Visty - takie było jego zadanie, co nietrudno dostrzec

A co na to redakcja? Zwykle się uśmiecha, niekiedy przeprasza, błyskawicznie koryguje (o ile to możliwe) i tyle. Bo skoro słowo się rzekło, niewiele można już zrobić.

Komentarze zaczerpnięte m.in. z tekstu "Vista RC2, czyli RC1, czyli RTM - idzie ku dobremu!"

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe Visty mogą boleć. Zwłaszcza tych, którzy kupili niedawno nowe komputery. Wydaje się, że mają obawy, iż system nie będzie funkcjonował na nich zbyt płynnie. Kilkukrotnie już wygłaszaliśmy twierdzenie, iż przeciętny Athlon XP z kartą pokroju GeForce 5600 (lub lepszą) i choćby 512 MB pamięci RAM wystarczy do nacieszenia się Glassem z wszystkimi jego wodotryskami:

Pharao: Ten komentarz piszę spod Visty RC2. Jeśli ktoś chce sobie potestować, to starczy nawet coś w rodzaju mojego kompa czyli:

Duron 900mhz

640 sdram

geforce 2 32 ram

Maxtor 60 GB 7200rpm

nie działa to rewelacyjnie szybko, ale da się pogadać przy użyciu konnekta, słuchać muzyki, oglądać strony intrnetowe i inne rzeczy. Po przejściu do klasycznego wyglądu systemu, działa dużo lepiej. Vista z czasem przyspieszyła nawet, chociaż niedługo z powrotem wkładam drugi dysk, z moim ubuntu :)

Vista - ludzie wiedzą lepiej

System z 512 MB pamięci RAM - Glass uruchomiony, MS Project uruchomiony, IE7 uruchomiony, a komputer ciągle reaguje szybko i nie korzysta przesadnie z dysku twardego


TOP 200