Vista automatycznie zainstaluje SP1

Od wczoraj (23 kwietnia) zestaw poprawek Service Pack 1 może zostać zainstalowany podczas automatycznych aktualizacji systemu Windows Vista. Nadal jednak nie wszyscy użytkownicy tego systemu są w stanie to zrobić.

Service Pack 1 Windows Vista został udostępniony w połowie marca. Jednak wersja obsługująca wszystkie wersje językowe dopiero 15 kwietnia br. Dotychczas pakiet poprawek traktowany był jako aktualizacja opcjonalna. Wczoraj (23 kwietnia) okazało się, że SP1 będzie instalowany automatycznie na komputerach, w których ustawiono stosowną opcję aktualizacji.

Niezależnie od tego z poprawek nadal nie może skorzystać duża grupa użytkowników Windows Vista. Według nieoficjalnych informacji Microsoft nadal pracuje nad usunięciem problemów technicznych z niektórymi sterownikami. Dotyczą one m.in. układów graficznych Intel 945GME i kontrolerów dźwięku opartych na rozwiązaniach Realtek, Conexant i SigmaTel. Na komputerach wyposażonych we wspomniane, a jednocześnie dość popularne, układy proces instalacji SP1 nie jest możliwy. W przypadku niektórych konfiguracji Service Pack nie jest nawet wykrywany w aktualizacjach Windows Update.

Zobacz również:

Według zapewnień Microsoftu, trwają prace nad usunięciem problemów. Konkretnych terminów jednak nie ujawniono. Pojawiają się opinie, że Microsoft większą wagę przywiązuje do rozwoju i promocji kolejnego systemu z rodziny Windows, aniżeli do udostępnienia SP1.


TOP 200