Visa potwierdziła włamanie do swoich serwerów

Przestępcy za skradzione dane zażądali okupu. Firma twierdzi, że żadne numery kart płatniczych ani dane osobowe jej klientów nie były narażone na niebezpieczeństwo.

Visa International potwierdziła, że w lipcu ub.r. włamano się i skradziono informacje z kilku serwerów, działających w jej sieci globalnej. W grudniu przestępcy zaoferowali, telefonicznie i przez pocztę elektroniczną, wymianę skradzionych informacji na pieniądze.

Visa zapewniła jednak, że żadne numery kart płatniczych ani dane osobowe jej klientów nie były narażone na niebezpieczeństwo, a kradzież dotyczyła starych materiałów marketingowych.

Firma już w lipcu odłączyła od sieci zaatakowane serwery w Wlk. Brytanii, a także zawiadomiła odpowiednie organy o próbach wymuszenia okupu, za którymi prawdopodobnie stoi zorganizowana grupa włamywaczy komputerowych - poinformowała rzeczniczka Visy. Nad sprawą pracuje obecnie Scotland Yard i FBI i wkrótce mają zostać przedstawione wyniki śledztwa.

Po włamaniu Visa podjęła również inne środki bezpieczeństwa - zainstalowała dodatkowe systemy wykrywające intruzów oraz przeanalizowała miliony linijek logów, w celu odkrycia metody dotarcia do serwerów przez włamywaczy. Ponadto wszystkim centrom operacyjnym firmy zalecono zmianę wszystkich haseł, za których pomocą mogło nastąpić włamanie, jak również wynajęto firmę zajmującą się systemami zabezpieczeń, która przeanalizowała system zabezpieczeń sieciowych Visy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200