Virtual Iron wirtualizuje serwery HP i IBM

Firma Virtual Iron ogłosiła, że IBM i HP zdecydowały się dołączać do swoich wybranych systemów obliczeniowych jej oprogramowanie do wirtualizowania zasobów. Jest to rozwiązanie oparte na technologii Xen, pozwalające konsolidować serwery.

IBM i HP zgodziły się dołączać do produkowanych przez siebie serwerów flagowy produkt firmy Virtual Iron o nazwie Virtual Iron 4.x Extended Enterprise Edition. IBM dołącza oprogramowanie Virtual Iron do swoich serwerów stelażowych x3550 i x3655 oraz do serwera wolno stojącego x3500 (opartego n procesorach Xeon).

Z kolei HP dołącza takie oprogramowanie do serwerów ProLiant DL3800 (opartych na intelowskich procesorach Xeon), do serwerów ProLiant DL385 (opartych na procesorach Opteron produkowanych przez AMD) oraz do obudów C3000 zawierających serwery kasetowe BL460c (z procesorami Xeon lub Opteron) i opcjonalnie pamięć masową (kasetę) MSA1510i (StorageWorks 1000 Modular Smart Array).

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • IBM: w 2025 roku pokażemy komputer kwantowy z 4 tysiącami kubitów

Sercem oprogramowania Virtual Iron 4.x Extended Enterprise Edition (wspierającego systemy operacyjne Windows i Linux) jest moduł LiveConvert, zawierający nadzorcę (hypervisor) Xen opartego na otwartym źródle Xen oraz wspierające usługi używane przy wirtualizowaniu zasobów obliczeniowych.

Virtual Iron 4.x może obsługiwać do 128 GB pamięci RAM, do ośmiu wirtualnych procesorów i może budować wirtualne systemy obliczeniowe na bazie 32 fizycznych układów CPU. Oprogramowanie wspiera opcję LiveProvisioning (zero-touch automated deployment capability), dzięki której zarządzanie wirtualnymi serwerami jest dużo łatwiejsze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200