Via twierdzi, że patent Intela jest nieważny

Tajwański producent układów utrzymuje też, że nie naruszył patentów amerykańskiego producenta.

Via Technologies, tajwański producent układów półprzewodnikowych, złożył do sądu w Wlk. Brytanii dokumenty, w których twierdzi, że nie naruszył patentu należącego do Intela. Ponadto, niezależnie od tej kwestii, chce, aby uznano, iż patent Intela, będący powodem sporu, jest nieważny.

Przypomnijmy, że Intel w październiku ub.r. pozwał do sądu Via i kilku jej klientów z USA, Tajwanu i Wlk. Brytanii, twierdząc, że wybrane układy wspomagające tajwańskiego producenta naruszają jego patenty związane z magistralą architektury P6. Technologia związana z magistralą P6 jest używana w komputerach PC wyposażanych w procesory Pentium III i tanie Celerony Intela.

Ponadto na początku lutego br. Intel zwrócił się z prośbą do amerykańskiej Komisji ds. Handlu Międzynarodowego, aby zakazała importu do USA układów wspomagających Via, które są odpowiednikami jego produktów.

Tajwański producent zamierza bronić się przed sądem i wykazać, że zarzuty Intela są bezpodstawne - stwierdzili przedstawiciele Via.

Via zamierza wkrótce zaprezentować własny procesor, który ma być bezpośrednią konkurencją dla procesorów Celeron.

***

Via Technologies zaprezentuje procesor Joshua

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200