Verse – najnowszy program pocztowy IBM dla przedsiębiorstw

IBM zaprezentował program pocztowy Verse (rozwiązanie klasy „enterprise", znane wcześniej pod nazwą Mail Next), który oprócz poczty oferuje narzędzia analityczne oraz moduły wspierające grupy robocze czy media społecznościowe. Verse pojawi się oficjalnie w ofercie IBM w pierwszym kwartale 2015 r.

Rozwiązanie będzie najpierw dostępne w postaci usługi oferowanej przez IBM Cloud Marketplace. Firma udostępni je też jako aplikacje iOS i Android, które będą oferować te same opcje co desktopowa wersja przeglądarkowa. Warto przypomnieć, że IBM zapowiedział rozwiązanie Verse w styczniu tego roku, prezentując je wtedy pod nazwą Mail Next.

Verse – najnowszy program pocztowy IBM dla przedsiębiorstw

Verse (podobnie jak klient pocztowy Notes) bazuje firmowym serwerze pocztowym Domino. Inaczej jednak niż oprogramowanie Notes (funkcjonujące w ramach architektury klient-serwer), Verse jest oparty całkowicie na technologii webowej. Interfejs Verse łączy wiadomości pocztowe w innymi informacjami pozyskiwanymi z różnych zewnętrznych i wewnętrznych źródeł.

Zobacz również:

  • SonicWall wzywa do likwidowania trzech groźnych podatności “zero-day”

Użytkownicy mają tu dostęp bezpośrednio ze strony e-mail do takich np. zasobów, jak kalendarz czy pliki współużytkowane z innymi użytkownikami. Kalendarz nie jest tu wyświetlany w postaci oddzielnej strony, ale jako dodatkowe okienko widoczne poniżej poczty.

Firma nie ujawniła jak dotąd ceny rozwiązania, informując jedynie, że użytkownikom indywidualnym będzie ono udostępniane bezpłatnie w postaci wersji "freemium".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200