Veritas: usługa do wynajdywania ukrytych problemów w centrach danych

Spółka zależna Symantec uruchomiła usługę, która ma wspomagać firmy w lepszym wykorzystaniu inwestycji w centra danych poprzez wyszukiwanie problemów konfiguracyjnych i podawanie sposobów ich usuwania.

Veritas Operation Services, która jest usługą bezpłatną dla użytkowników Veritas Storage Foundation i Veritas Cluster Server, jest bezagentowym kolektorem danych, dotyczących konfiguracji serwerów, połączeń pamięci masowych czy konfiguracji macierzy dyskowych i baz danych, które mogą pomóc w wyszukiwaniu niekompatybilności i innych problemów w centrach danych.

Veritas Installation Assessment Service, która może być pobrana bezpłatnie, ma z kolei pomagać użytkownikom w lepszym wykorzystaniu inwestycji w pamięci masowe. Oprogramowanie w formule SaaS (Software-as-a-Service) ma pomóc organizacjom w przejściu z modelu zarządzania reaktywnego na proaktywny.

Zobacz również:

  • Biznes pokochał chmurowe ERP

Jedna z zalet usługi jest to, że nie wymaga dodawania jeszcze jednej warstwy oprogramowania do aplikacji. Nie ma konieczności instalowania modułów agentów, które miałyby monitorować środowisko. Uzyskane dane pozwalają na wykrywanie problemów systemowych. Dane wysyłane są do Symantec, w pliku arkusza kalkulacyjnego, gdzie mogą być oceniane i następnie zwracane użytkownikowi z raportem o tym jak usuwać wykryte problemy.

Produkt pojawił się w wersji beta w październiku 2007 roku i jest generalnie dostępny od maja br., chociaż oficjalnie dostępność usługi Symantec ogłosiła dopiero w ubiegłym tygodniu. Do tej pory skorzystało z niej ok. 500 użytkowników. Firma udostępniła również usługę Storage Foundation Health Check, która rozpoznaje błędy konfiguracyjne w pamięciach masowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200