VeriSign przejmuje za 21 mld USD Network Solutions

W efekcie połączenia powstanie firma oferująca szeroki zakres usług niezbędnych do prowadzenia handlu elektronicznego - w tym przede wszystkim usług związanych z weryfikacją autentyczności i bezpieczeństwem transakcji online.

VeriSign, dostawca elektronicznych certyfikatów bezpieczeństwa, przejmuje Network Solutions, jedną z największych firm, zajmujących się rejestracją domen internetowych. Wartość transakcji, która ma zostać przeprowadzona w formie wymiany akcji, szacowana jest na 21 mld USD.

W efekcie połączenia powstanie firma oferująca szeroki zakres usług internetowych związanych z weryfikacją autentyczności i bezpieczeństwem handlu elektronicznego, przeznaczonych zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Działania połączonej firmy mają wspierać wszystkie etapy tworzenia rozwiązań handlu elektronicznego - od rejestracji domeny, przez tworzenie serwisu WWW, nadawanie certyfikatów bezpieczeństwa, zapewnienie bezpieczeństwa przesyłanych danych, aż po rozwiązania autoryzujące bezprzewodowe transakcje i uwierzytelniające strony handlowe w transakcjach typu business-to-business.

Po zakończeniu transakcji, które zaplanowano na III kw. br., Network Solutions stanie się filią VeriSign. Na jej czele pozostanie Jim Rutt, dotychczasowy dyrektor wykonawczy, podlegając bezpośrednio Strattonowi Scalvosowi, prezesowi VeriSign.

***

Rozwiązania VeriSign mają zapewnić bezpieczeństwo transakcjom bezprzewodowym

VeriSign przejmuje firmy Thawte i Signio

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200