Vercom wchodzi dzisiaj na GPW

Polska spółka technologiczna Vercom (dostawca chmurowych rozwiązań oferowanych w modelu CPaaS; Communication Platform-as-a-Service) debiutuje dzisiaj na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW

Pod koniec kwietnia spółka zakończyła IPO, czyli pierwszą ofertę publiczną, która poprzedza oficjalne wejście na giełdę. Vercom zaoferował wtedy 5 mln akcji w ofercie publicznej po cenie emisyjnej wynoszącej 45 zł za jedną akcję. Wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł, a spółka pozyskała 180 mln zł, które przeznaczy w całości na akwizycje.

Spółka ma swoją główną siedzibę w Poznaniu, a jej trzy biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz w Berlinie. Wśród klientów spółki znajdują się między innymi takie firmy, jak mBank, Żabka, Rossmann czy Allegro.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Debiut Vercom na GPW odbędzie się dzisiaj o godzinie 9:00, a cała uroczystość będzie transmitowana w kanałach społecznościowych Giełdy Papierów Wartościowych. Jest to wart odnotowania fakt, ponieważ Vercom będzie pierwszą spółką notowaną na GPW, która działa w modelu CPaaS.

Komentując to wydarzenia Krzysztof Szyszka (prezes zarządu Vercom) mówi „Debiut giełdowy to dla nas zwieńczenie zakończonej z sukcesem Oferty Publicznej Akcji, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych. Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim inwestorom za zainteresowanie i docenienie naszego biznesu. Słowa podziękowania kieruję także dla naszych doradców, dzięki którym mogliśmy z powodzeniem przeprowadzić naszą ofertę”.

I dodaje, „Głęboko wierzymy, że środki pozyskane z IPO będą miały istotny wpływ na dalszą budowę wartości Vercom oraz pozycji lidera rynku CPaaS w regionie CEE. Czeka nas teraz okres intensywnej pracy związany z analizą i selekcją celów akwizycyjnych. Pierwszych transakcji spodziewamy się w ciągu najbliższych miesięcy”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200