Veracomp wprowadza nowe klawiatury ART

Krakowski Veracomp oferuje trzy nowe produktu marki ART umożliwiające korzystanie z Internetu i multimedialnych funkcji komputera z poziomu klawiatury.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/klaw.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Krakowski Veracomp oferuje trzy nowe produktu marki ART umożliwiające korzystanie z Internetu i multimedialnych funkcji komputera z poziomu klawiatury.

AK-11B to niewielka, 88-klawiszowa, bezprzewodowa klawiatura komunikująca się z komputerem przez port na podczerwień. Urządzenie posiada wbudowaną mysz. Klawisz kursora myszy znajduje się po prawej stronie klawiatury, a klawisze przycisków myszy po lewej. Klawiatura wyposażona jest w 12 dodatkowych klawiszy. Dzięki czterem dowolnie programowalnym klawiszom, użytkownicy mogą otwierać dowolne aplikacje lub ulubione strony www z poziomu klawiatury. Podobnie jest w przypadku odtwarzaczy CD i DVD. Wystarczy nacisnąć jeden z czterech klawiszy, aby rozpocząć odtwarzanie, zatrzymać je lub przechodzić między ścieżkami audio czy video. Kolejne trzy klawisze można wykorzystywać do zmniejszania i zwiększania głośności lub do całkowitego wyciszenia. Ostatni z dodatkowych klawiszy służy do uśpienia komputera. Cyfry umieszczono na klawiszach literowych, a klawiatura numeryczna dostępna jest po naciśnięciu przycisku Num Lock.

AK-11M to klawiatura multimedialna pozwalająca na szybkie i wygodne poruszanie się po Internecie. Urządzenie posiada 18 klawiszy więcej niż standardowe klawiatury. Dzięki nim można poruszać się po sieci, sterować multimedialnymi funkcjami komputera oraz zarządzać energią. Przycisk E-mail uruchamia program do obsługi poczty elektronicznej, a WWW otwiera dowolną przeglądarkę internetową. Klawisz Macro pozwala na tworzenie skrótów. Model multimedialny AK-11M wyposażony jest w trzy programowalne klawisze, które usprawniają pracę z aplikacjami Windows i z Internetem oraz siedem przycisków do kontroli dźwięku oraz obsługi odtwarzaczy multimedialnych.

Trzeci nowy produkt to AK-11E - klawiatura ergonomiczna. Podział klawiatury na dwie części oraz jej owalny kształt jest dostosowany do naturalnego układu dłoni w czasie wielogodzinnej pracy przy komputerze. Poza tym, klawiatura posiada podpórkę do nadgarstków, która pozwala odpoczywać dłoniom, a miękkie klawisze ułatwiają pracę. Urządzenie wyposażone jest także w przycisk Macro do tworzenia skrótów.

Wszystkie nowe klawiatury ART są kompatybilne ze standardem PS/2 oraz systemami Windows 95/98/2000/NT. Sterowanie funkcjami komputera z poziomu klawiszy możliwe jest dzięki wykorzystaniu oprogramowania multimedialnego, które dołączane jest (wraz ze sterownikami w kilku wersjach językowych) do wszystkich nowych klawiatur ART. Klawiatury objęte są roczną gwarancją.

Sugerowane ceny netto dla użytkownika końcowego: klawiatura bezprzewodowa AK-11B - 150 zł; klawiatura multimedialna AK-11M – 65 zł, natomiast klawiatura ergonomiczna AK-11E - 85 zł.

Veracomp

www.veracomp.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200