Veracomp uruchomi centrum kompetencyjne SUSE

Krakowska spółka na mocy umowy zawartej z Novell Polska zajmie się dystrybucją oprogramowania SUSE Linux. Należące do firmy centrum edukacyjne Compendium włączy do swojej oferty szkolenia z zakresu linuksowych rozwiązań Novella. W ramach współpracy do końca br. Veracomp uruchomi laboratorium testowe i centrum kompetencyjne rozwiązań SUSE.

Centrum powstanie przy współpracy HP, którego produkty krakowska firma dystrybuuje od marca 2003 r. Veracomp będzie oferował dedykowane zestawy serwerów HP z oprogramowaniem SUSE LINUX. Firma rozpoczęła już sprzedaż oprogramowania SUSE Linux Enterprise Server, Openexchange Server 4.1 oraz SUSE Linux Desktop. W najbliższych dniach należące do Veracompu centrum Compendium poszerzy także listę autoryzacji o szkolenia techniczne poświęcone rozwiązaniom SUSE. Już obecnie krakowski ośrodek oferuje kilkanaście autorskich kursów linuksowych.

Współpraca z Novellem istotnie rozszerza linuksową ofertę Veracompu. Dotychczas były to głównie produkty backupowe i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa przeznaczone dla systemów Linux. Ponadto od lipca Veracomp jest także polskim dystrybutorem systemów operacyjnych firmy Red Hat.

"Włączenie produktów SUSE Linux do oferty jest dla nas ważnym strategicznie krokiem. Powoli nam pogłębić specjalizację w rozwiązaniach linuksowych, a tym samym zwiększyć nasze możliwości w zakresie wsparcia dla firm integracyjnych budujących infrastrukturę IT w oparciu o systemy Linux" - powiedział Mirosław Chełmecki, dyrektor działu serwerów i pamięci masowych Veracomp SA.


TOP 200