Veracomp uruchomi centrum kompetencyjne SUSE

Krakowska spółka na mocy umowy zawartej z Novell Polska zajmie się dystrybucją oprogramowania SUSE Linux. Należące do firmy centrum edukacyjne Compendium włączy do swojej oferty szkolenia z zakresu linuksowych rozwiązań Novella. W ramach współpracy do końca br. Veracomp uruchomi laboratorium testowe i centrum kompetencyjne rozwiązań SUSE.

Centrum powstanie przy współpracy HP, którego produkty krakowska firma dystrybuuje od marca 2003 r. Veracomp będzie oferował dedykowane zestawy serwerów HP z oprogramowaniem SUSE LINUX. Firma rozpoczęła już sprzedaż oprogramowania SUSE Linux Enterprise Server, Openexchange Server 4.1 oraz SUSE Linux Desktop. W najbliższych dniach należące do Veracompu centrum Compendium poszerzy także listę autoryzacji o szkolenia techniczne poświęcone rozwiązaniom SUSE. Już obecnie krakowski ośrodek oferuje kilkanaście autorskich kursów linuksowych.

Współpraca z Novellem istotnie rozszerza linuksową ofertę Veracompu. Dotychczas były to głównie produkty backupowe i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa przeznaczone dla systemów Linux. Ponadto od lipca Veracomp jest także polskim dystrybutorem systemów operacyjnych firmy Red Hat.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

"Włączenie produktów SUSE Linux do oferty jest dla nas ważnym strategicznie krokiem. Powoli nam pogłębić specjalizację w rozwiązaniach linuksowych, a tym samym zwiększyć nasze możliwości w zakresie wsparcia dla firm integracyjnych budujących infrastrukturę IT w oparciu o systemy Linux" - powiedział Mirosław Chełmecki, dyrektor działu serwerów i pamięci masowych Veracomp SA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200