Veracomp dystrybutorem pakietu eTrust Computer Associates

Krakowska firma Veracomp została autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania eTrust Computer Associates służącego do ochrony danych i systemów e-biznes.

Krakowska firma Veracomp została jedynym w Polsce, autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania eTrust Computer Associates. Na mocy podpisanego kontraktu, w ofercie dystrybutora znalazł się najnowszy produkt firmy - oprogramowanie zapewniające ochronę danych i systemów e-biznes. Pakiet składa się z pięciu następujących modułów:

1. eTrust Firewall

Zapora umożliwiająca zabezpieczenie zasobów sieci i zarządzenie dostępem do nich z poziomu Internetu, Intranetu i Extranetu. Pozwala to na udostępnianie krytycznych w działaniu aplikacji i ważnych danych tylko właściwym użytkownikom.

2. eTrust VPN

Narzędzie chroniące system i pozwalające na tworzenie bezpiecznych połączeń pomiędzy wszystkimi użytkownikami, bezpiecznych stref intranetowych oraz połączeń przez Internet. Chroni ruch wymiany danych pomiędzy aplikacjami. Pozwala na centralne zarządzanie oraz monitoring użytkowników.

3. eTrust Antyvirus (InnoculateIT)

Pozwala na ochronę antywirusową danych wewnętrznych i załączników poczty

elektronicznej. Dzięki zdalnej instalacji i centralnemu zarządzaniu jest wygodnym narzędziem dla administratorów w realizacji struktur ochrony antywirusowej. Computer Associates zapewnia darmowe szczepionki.

4. eTrust Intrusion Detection

Narzędzie do monitorowania sesji TCP/IP w sieci. Pozwala na aktywne monitorowanie połączeń i logowań, detekcje oraz blokowanie usług TCP i UDP. W zależności od zdefiniowanych reguł, program może blokować sesje (np. wykorzystując kryteria: sesje aktywne, informacje w nagłówku i ciąg znaków). Wykorzystywany może być także do blokowania dostępu użytkownikom sieci do stron internetowych wybranych URL oraz monitorowania załączników wiadomości poczty elektronicznej na obecność wirusów. Umożliwia również wykrywanie nadużyć ICQ, AOL IM, RA itp., monitorowanie i blokowanie apletów Javy i kontrolek ActiveX w sesjach HTTP. Chroni przed atakami z zewnątrz np. ping flooding, syn flooding.

5. eTrust Content Inspection

Chroni system dołączony do Internetu przed zainfekowanymi danymi, które zostały przesłane w załącznikach poczty elektronicznej, apletach Javy, czy kontrolkach ActiveX. Baza uaktualnionych kodów i szczepionek

dostępna jest w na stronach internetowych Computer Associates.

Veracomp

tel. (12) 411 10 44, 429 14 00

faks (0-12) 422 23 52

www.veracomp.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200