Veeam przejął firmę Kasten

Veeam Software (producent oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych oraz dostawca narzędzi Cloud Data Management) informuje, że podjął decyzję o przejęciu firmy Kasten, specjalizującej się w projektowaniu rozwiązań Kubernetes Backup i Disaster. Wartość transakcji – przewidującej płatność w gotówce oraz zakup akcji – wynosi 150 mln USD.

Przejęcie

Technologia Kubernetes cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem. Wiele firm analitycznych szacuje, że w ciągu najbliższych dwóch lat prawie trzy czwarte organizacji zdecyduje się na jej wdrożenie.

Dlatego Veeam uznał, że zmiana ta stwarza ogromne możliwości dla rozwoju ochrony danych w przyszłości, a przejęcie Kasten wzmacnia jej zaangażowanie we wspieranie transformacji biznesowej klientów w kierunku najnowszych rozwiązań informatycznych.

Zobacz również:

Veeam dostrzega strategiczne znaczenie tego środowiska, rosnący wpływ nowoczesnego zarządzania danymi, które jest głęboko zintegrowane z systemem Kubernetes, oraz rozwój DevOps w celu poprawy jakości, zwiększenia skalowalności i przyspieszenia dostarczania aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów na codzienne zarządzanie.

W opublikowanym z tej okazji komunikacie Veeam informuje, że zamierza zintegrować rozwiązania Kasten ze swoją platformą do zarządzania danymi w chmurze (Cloud Data Management). Dzięki opracowanej przez firmę Kasten platformie Kasten K10 Data Management Platform, Veeam będzie teraz w stanie zaoferować zespołom operacyjnym przedsiębiorstwa skalowalny i bezpieczny system do tworzenia kopii zapasowych.

Kasten będzie działać w ramach Veeam jako oddzielna biznesowa jednostka Kasten by Veeam.


TOP 200