Veeam ma nowego dyrektora generalnego

Został nim Anand Eswaran, były prezes i dyrektor operacyjny firmy RingCentral oraz były wiceprezes Microsoft Corporate. Zastąpi on Williama H. Largent’a, który skupi się teraz na swojej roli prezesa zarządu.

Źródło: Veeam

Bill Largent (poprzedni dyrektor generalny) był kluczowym filarem firmy przez ostatnie 15 lat. Pod jego kierownictwem firma Veeam odnotowała w 2021 r. rekordowy wzrost zysków i po raz piąty została uznana przez firmę Gartner za lidera w Magicznym Kwadrancie 2021 dla rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla przedsiębiorstw (Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Solutions).

Anand Eswaran przed rozpoczęciem pracy w firmie Microsoft był wiceprezesem wykonawczym działu Global Services w firmie SAP (5,4 mld USD), gdzie kierował zespołem 17 000 specjalistów ds. procesów biznesowych i technologii, aby przyspieszać tworzenie wartości dla klientów i partnerów za pomocą aplikacji SAP. Eswaran pełnił również wiele innych funkcji kierowniczych, w tym funkcję wiceprezesa ds. globalnych usług programistycznych w firmie HP, wiceprezesa ds. globalnych usług profesjonalnych w firmie Vignette (obecnie OpenText) oraz menedżera wyższego szczebla w firmie Braun Consulting (obecnie Fair Isaac).

Zobacz również:

  • Prywatność w Apple powoduje straty finansowe dla wielu małych biznesów
  • Atos ma nowego CEO

Komentując ten awans William H. Largent powiedział, “Cieszę się, że mogę powitać Ananda w roli dyrektora generalnego firmy Veeam. Anand wnosi do firmy bogate doświadczenie w opracowywaniu nowych modeli biznesowych, ekspansji rynkowej i zwiększaniu wzrostu w oparciu o kulturę opartą na celach i ludziach. Zatrudnienie osoby z doświadczeniem Ananda wprowadzi nas na nową ścieżkę sukcesu, w miarę jak będziemy przyspieszać rozwój w chmurze i oceniać możliwość przekształcenia w przyszłości Veeam w spółkę giełdową.”

Z usług firmy Veeam korzysta obecnie ponad 400 tysięcy klientów na całym świecie, a wartość jej rocznego przychodu przekroczyła w tym roku miliard dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200