Vantage Data Centers wybuduje DC w Warszawie

Vantage Data Centers, operator wielkoskalowych centrów danych poinformował o planie zbudowania dwóch kolejnych kampusów w Europie – w Warszawie oraz w Berlinie. Ich powstanie jest częścią planu europejskiej ekspansji oraz inwestycją o wartości 2 miliardów dolarów. To pierwsze centrum danych operatora w Polsce i drugie w Niemczech.

Wizualizacja warszawskiej inwestycji Vantage Data Centres

Bielańska dolina krzemowa – tak lokalne portale opisują amerykańską inwestycję na warszawskich Bielanach. Skala robi wrażenie. Na terenach huty, w miejscu dawnych hal, powstanie niebawem kampus o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych (WAW1), który będzie się składał z dwóch nowoczesnych centrów danych. Pierwszy obiekt będzie dysponował mocą 16 MW, a drugi 32 MW, oferując finalnie 48 MW mocy zasilania urządzeń sieciowych klientów. Pierwsza faza budowy, która ma zostać zakończona w I kwartale 2022 r., obejmie 8 MW mocy IT o średniej gęstości 300 W / SF (3,2 kW / M2).

Jak wskazuje amerykański dostawca usług Data Center, lokalizacja nowych obiektów jest ściśle związana z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu rozwiązania w Europie.

Zobacz również:

  • Nowe DC Atmana

- Nowe inwestycje w Berlinie i w Warszawie są kolejnym potwierdzeniem szybkiego, globalnego rozwoju firmy Vantage i realizowanej, na skalę całej branży data center, strategii ekspansji na rynki Europy – tłumaczy Antoine Boniface, prezes Vantage Data Centers na Europę. Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znaczący postęp naszej firmy w zakresie budowy nowych obiektów typu greenfield w Berlinie, Warszawie, Zurychu i Frankfurcie udowodnił, że jesteśmy przygotowani do uruchamiania najlepszych obiektów hiperskalowych w krótkim czasie, tak, aby możliwie najlepiej sprostać potrzebom naszych klientów – dodaje Antoine Boniface.

Vantage Data Centers zrealizowała już wiele inwestycji w Europie od czasu jej zaistnienia na Starym Kontynencie w lutym 2020 r. W tym czasie dokonała również przejęć spółek Etix Everywhere i Next Generation Data. Oprócz Berlina i Warszawy Vantage posiada kampusy we Frankfurcie i Cardiff, a jeszcze w tym roku otworzy kampus w Zurychu, który jest obecnie w trakcie budowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200