VPN-1 Edge chroni sieci LAN

Check Point zaprezentował zintegrowane urządzenie zabezpieczające VPN-1 Edge, dedykując je dla oddziałów dużych firm. Rozwiązanie należy do rodziny produktów VPN-1, które chronią firmowe sieci LAN przed zewnętrznymi zagrożeniami.

VPN-1 Edge chroni sieci LAN
VPN-1 Edge bazuje na technologii Embedded NGX (produkt SofaWare Technologies, firma należąca do Check Point), która oferuje system antywirusowy oraz chroni sieć przed włamaniami. Rozwiązanie jest też zintegrowane z usługą SmartDefense. Kupując subskrypcję usługi SmartDefense na VPN-1 Edge, klienci mogą otrzymać nową ochronę przed najnowszymi zagrożeniami i zainstalować ją we wszystkich swoich filiach za pomocą pojedynczej konsoli zarządzającej.

Ważną cechą urządzenia jest to, że jest też dostępna wersja wspierająca bezprzewodowy standard bezpieczeństwa WPA2/802.11. VPN-1 Edge może też z powodzeniem obsługiwać aplikacje multimedialne (np. Voice over IP), które muszą transmitować dane z minimalnymi opóźnieniami i na oczekiwanym poziomie wydajności.

Zobacz również:

VPN-1 Edge jest dostępny zarówno jako urządzenie bezprzewodowe, jak i przewodowe. Cena - od 599 USD, urządzenie dostępne natychmiast. Więcej informacji tutaj.

Autoryzowanymi dystrybutorami rozwiązań CheckPoint są Clico oraz Veracomp.


TOP 200