VMware vCenter Operations do zarządzania w chmurze

VMware przedstawiła rozwiązanie VMware vCenter Operations, upraszczające i automatyzujące zarządzanie usługami w systemach typu cloud computing wykorzystujących VMware vSphere.

Oprogramowanie współpracuje z funkcjami zarządzania vSphere, zbiera dane z serwerów, pamięci masowej i sieci, a następnie analizuje je w czasie rzeczywistym i prezentuje wyniki. Ułatwia to wykrywanie ewentualnych przyczyn problemów z wydajnością i przyspiesza rozwiązywanie problemów dzięki automatyzacji procesów udostępniania zasobów i analizy konfiguracji oraz automatycznemu wykrywaniu jej zmian.

Według producenta vCenter Operations ułatwia osiągnięcie oczekiwanego poziomu usług SLA w dynamicznych środowiskach przetwarzania w chmurze oraz skrócenie cyklu zarządzania zmianami i zmniejszenie jego pracochłonności nawet o 40% w porównaniu z klasycznymi systemami wymagającymi ręcznej rekonfiguracji parametrów.

VMware vCenter Operations to zestaw zawierający vCenter Capacity IQ, vCenter Configuration Manager i Integrien Alive, który ma być dostępny pod koniec I kw. 2011 r. w wersjach: Standard, Advanced, Enterprise.

Wersja Standard będzie oferować funkcje zarządzanie wydajnością z rozpoznawaniem pojemności i zmian w zwirtualizowanych środowiskach VMware vSphere oraz środowiskach przetwarzania w chmurze. Wersja Advanced została rozbudowana o zaawansowane funkcje analizy i planowania pojemności, a Enterprise oferuje również funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją w środowiskach zarówno wirtualnych, jak i fizycznych oraz mechanizmy rozpoznawania aplikacji i inteligentnego ostrzegania przed zagrożeniami.

Ceny oprogramowania zaczynają się od 50 USD za maszynę wirtualną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200