VMware: nowe produkty z rodziny vCenter

Firma wprowadziła na rynek dwa produkty usprawniające zarządzanie wirtualizacją - VMware vCenter AppSpeed i VMware vCenter Chargeback. Udostępniła również kolejną wersję oprogramowania VMware vCenter Lab Manager 4.

Nowe produkty zapewniają monitorowanie wydajności aplikacji, rozliczanie kosztów oraz zarządzanie wewnętrznymi sieciami wykorzystywanymi w projektowaniu i testowaniu, upraszczając i automatyzując te procesy.

VMware vCenter AppSpeed oferuje funkcje raportowania poziomów usług oraz prewencyjnego zarządzania wydajnością wielowarstwowych aplikacji pracujących na maszynach wirtualnych. Informuje administratorów systemów informatycznych o zależności wydajności aplikacji od różnych warstw infrastruktury wirtualnej i fizycznej. Produkt jest dostępny w cenie 1250 USD na procesor.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

VMware vCenter Chargeback ma zapewniać odpowiednie przypisanie kosztów w skali całej organizacji poprzez rozdzielanie i raportowanie wydatków związanych z wykorzystywaniem infrastruktury wirtualnej. Umożliwia on przypisywanie do zasobów centrum przetwarzania danych różnych czynników, takich jak modele kosztowe lub koszty stałe, a następnie uwzględnianie ich w centrach kosztów. Zapewnia także automatyczne generowanie szczegółowych raportów rozliczeniowych, które mogą być przedstawiane poszczególnym jednostkom organizacyjnym firmy. Produkt jest dostępny w cenie 750 USD na procesor.

Produkt VMware vCenter Lab Manager 4, wprowadzony po raz pierwszy w 2006 r., umożliwia tworzenie wewnętrznych sieci służących do projektowania i testowania oraz zarządzanie nimi. Zapewnia użytkownikom samoobsługowy dostęp do zasobów niezbędnych przy projektowaniu, testowaniu, instalowaniu i wdrażaniu wielowarstwowych aplikacji. Użytkownicy mogą na żądanie uzyskiwać dostęp - uwzględniający ich role w organizacji - do wspólnej biblioteki wstępnie skonfigurowanych środowisk z wieloma maszynami wirtualnymi, co eliminuje konieczność wielokrotnego konfigurowania systemu, a jednocześnie pozwala administratorom utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa i pełną kontrolę.

Nowe funkcje programu VMware vCenter Lab Manager 4 obejmują m.in. połączenie z produktem VMware Stage Manager, funkcje podziału sieci nowej generacji, które zapewniają lepszą obsługę zespołów pracujących na wielu instancjach bardzo dużych środowisk aplikacji oraz obsługę ESX i ESXi. Produkt jest dostępny w cenie 1495 USD na procesor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200