VMware: nowa wersja oprogramowania do wirtualizacji stacji roboczych

VMware udostępniła nową wersję produktu wirtualizacji stacji roboczych, która zawiera obsługę Windows Vista, wielu monitorów i inne mechanizmy.

VMware Workstation 6 jest tzw. hyperwisorem, narzędziem programowym pozwalającym na pracę wielu instancji systemów operacyjnych na stacji roboczej.

Workstation 6 obsługuje Windows Vista jako system gościnny lub host. Umożliwia także wyświetlanie obrazów na wielu monitorach, co ma istotne znaczenie dla użytkowników pracujących w usługach finansowych, komputerowym wspomaganiu projektowania i innych środowiskach. Wykorzystuje także wcześniej zapowiadany ACE Option Pack, który pozwala użytkownikom na przechowywanie ustawień maszyny wirtualnej na urządzeniach przenośnych, takich jak pamięć USB, w celu przeniesienia na inny komputer.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

Nowa wersja oprogramowania wykorzystuje eksperymentalną funkcję 'zapisz i odtwórz', która rejestruje wdrożenie maszyny wirtualnej oraz pozwala użytkownikowi na przewiniecie do początku zapisu i odtworzenie wdrożenia w celu wyłapania ewentualnych błędów.

Workstation 6 dla Linuksa i Windows w charakterze hostów, można ściągnąć za 189 USD, a ACE Option Pack za 69 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200