VMware kupuje B-hive Networks

VMware podpisała porozumienie o przejęciu dostawcy oprogramowania zarządzania wydajnością aplikacji, firmy B-hive Networks.

Firma rezyduje w Stanach Zjednoczonych (San Mateo, Kalifornia) ale jej ośrodek badawczo-rozwojowy funkcjonuje w Izraelu, gdzie VMware zamierza utworzyć nowe centrum projektowe.

Oprogramowanie B-hive zapewnia użytkownikom wgląd w to, jak wykonywane są ich aplikacje. Może np. informować ile transakcji na sekundę zostało przetworzonych przez bazę danych, lub jaki jest czas odpowiedzi z ośrodka webowego. Ponieważ oprogramowanie to pracuje na hypervisorze VMware, może dynamicznie "instruować" infrastrukturę w zakresie relokacji zasobów, w reakcji na potrzeby zmian.

Zobacz również:

Takie możliwości stają się szczególnie ważne, kiedy przedsiębiorstwa używają wirtualizacji dla aplikacji produkcyjnych, takich jak ERP, bazy danych czy serwery pocztowe.

B-hive aktualnie sprzedaje swoje oprogramowanie Conductor w VMware Virtual Appliance Marketplace. Takie wirtualne urządzenia składają się z maszyny wirtualnej, systemu operacyjnego i oprogramowania B-hive, zintegrowanych w jednym pakiecie.

Jest już trzecia firma przejęta przez VMware w tym roku i dziewiąta od roku 2005. VMware, która sama została przejęta przez EMC, ale działa jako niezależna firma, kupiła w styczniu dostawcę wirtualizacji aplikacji, firmę Thinstal, i w tym samym miesiącu przejęła zasoby usługowe firmy Foedos. Powodem nabycia B-hive jest jej centrum badawczo-rozwojowe w Izraelu. Do tej pory VMware nie miało żadnej bazy w Izraelu i zamierza wykorzystać stworzone tam zasoby badawczo-rozwojowe do opracowywania szerszych projektów produktów VMware, a nie tylko prostego kontynuowania prac na zarządzaniem wydajnością aplikacji prowadzonych w tym ośrodku przez B-hive.


TOP 200