VMware kupiło WaveMakera, by ułatwić tworzenie aplikacji

Firma VMware poinformowała w tym tygodniu, że przejęła WaveMakera. Zakupiona firma oferuje, na licencji open-source, platformę do tworzenia oprogramowania. Pozwala ona tworzyć aplikacje Java Web osobom, które nie są programistami. Firmy nie zdradziły warunków transakcji.

WaveMaker to narzędzie graficzne do tworzenia aplikacji internetowych na zasadzie drag and drop. Oparte jest na modelu programowania Spring. Został on wypracowany przez firmę SpringSource, którą VMware nabyło półtora roku temu.

Użytkownicy oprogramowania mogą umieszczać swoje aplikacje bezpośrednio w chmurze lub na różnych platformach np. Amazon, Rackspace lub Eucalyptus. Oprogramowanie działa m.in. w Windows, Mac OS, Red Hat i Ubuntu. Wspiera ono bazy danych, a w tym MySQL i Microsoft SQL Server.

Zobacz również:

  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE

Użytkownicy WaveMakera to zwykle ludzie biznesu. Nie są programistami, ale chcą tworzyć aplikacje internetowe. Jednym z najpowszechniejszych zastosowań jest tworzenie stron, które pozwalają użytkownikom końcowym korzystać z kart kredytowych przy kupowaniu produktów - powiedział Mark Brewer z VMware.

Brewer dodał, że jeśli chmura internetowa ma się rozwijać, to tworzenie aplikacji w niej działających musi być w miarę proste. Mówi on, że to niekoniecznie programiści są pierwszymi, którzy przystosowują się do nowych warunków. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem ma być WaveMaker.

VMware planuje pozostawić WaveMakera pod licencją open-source. Firma będzie natomiast odpłatnie oferowała szkolenia i doradztwo. Ponadto, WaveMaker ma zostać dodany do serwisu Code2Cloud. Ta usługa VMware wspiera deweloperów podczas całego cyklu życiowego aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200