VMware: disaster recovery połączone z vSphere

Nowa wersja VMware Site Recovery Manager obsługuje teraz vSphere, eliminując tym samym przeszkody powstrzymujące użytkowników przed przejściem na najnowszą wersję platformy wirtualizacji VMware.

Platforma wirtualizacji vSphere, następca ESX Server 3.5, pojawiła się w maju ale do tej pory nie współpracowała z Site Recovery Manager (SRM), oprogramowaniem VMware przeznaczonym do odtwarzania maszyn wirtualnych w wypadku katastrofy.

Firma udostępniła SRM w wersji 4, zawierającej wsparcie vSphere oraz inne uaktualnienia w tym obejście uszkodzenia typu "many-to-one", które zabezpiecza odtwarzanie wielu ośrodków produkcyjnych w automatycznie włączanym, współdzielonym ośrodku zapasowym.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

Z powodu braku wsparcia vSphere w Site Recovery Manager, wielu użytkowników opóźniało uaktualnienie wersji 3.5, tak więc wsparcie vShpere w SRM powinno, zdaniem przedstawicieli VMware, przyśpieszyć przejście na vSphere 4.

Niedawno, kompatybilność z vSphere uzyskał w nowym wydaniu Lifecycle Manager. VSphere nadal jednak nie jest obsługiwany przez VMware View, oprogramowanie wirtualizacyjne desktopa. VMware View ma być kompatybilne z vSphere w kolejnym wydaniu, oczekiwanym w roku przyszłym.

Poza wsparciem vSphere, Site Recovery Manager obsługuje teraz pamięć NFS. VMware zapewnia moduł integracyjny dla partnerów i większość dostawców pamięci masowych zapewnia kompatybilność swoich produktów z Site Recovery Manager.

Nowy mechanizm - współdzielony ośrodek odtwarzania - może być użyteczny dla firm z wieloma oddziałami zamiejscowymi.

Wirtualizacja oferuje istotne zalety w wypadku disaster recovery, ponieważ eliminuje potrzebę odtwarzania rzeczywistych serwerów fizycznych, na których pracują aplikacje. Jednak niektórzy użytkownicy wykorzystują SRM do przemieszczania aplikacji z jednego ośrodka do innego (przełączane centra danych), a nie w celu zapewnienia możliwości odtwarzania po katastrofie. Jednak oprogramowanie to przeznaczone jest przede wszystkim do odtwarzania po katastrofie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200