VMware, NVIDIA i Google prezentują nową technologię wirtualnych pulpitów

Firmy VMware, NVIDIA i Google poinformowały na konferencji VMWorld 2014 o nawiązaniu współpracy, której celem jest opracowanie rozwiązania zapewniającego dostęp do wirtualnych pulpitów, realizowany bezpośrednio z komputerów Google Chromebook.

Rozwiązanie ma bazować głównie na dwóch technologiach: VMware Blast Performance oraz NVIDIA GRID vGPU. Technologia VMware BLAST Performance zostanie zaimplementowana w centrach danych i oprogramowaniu komputerów Chromebook, na których użytkownicy będą mogli uruchamiać graficznie aplikacje, takie jak Adobe Illustrator CC i Autodesk AutoCAD oraz aplikacje biurowe, takie jak Microsoft Office.

VMware, NVIDIA i Google prezentują nową technologię wirtualnych pulpitów

Acer Chromebook K13

Twórcy rozwiązania zapowiadają, że komputery Chromebook z procesorami NVIDIA Tegra K1, takie jak Acer Chromebook 13, będą jednymi z pierwszych urządzeń wykorzystujących opracowaną przez nich technologię.

Zobacz również:

  • Chromebook podbija rynek. Coraz więcej ludzi pracuje na tanim laptopie
  • Google przygotowuje specjalne wersje swoich aplikacji na tablety
  • Nvidia wstrzymuje zatrudnianie. Oficjalny powód: inflacja

Na konferencji poinformowano też, że klienci zainteresowani wypróbowaniem produktów VMware z technologią NVIDIA GRID vGPU mogą zarejestrować się już na tej stronie. Zapowiedziano również, że program zostanie udostępniony wybranym klientom firm NVIDIA i VMware w czwartym kwartale 2014 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200