VMAX3 - nowa platforma usług przetwarzania danych firmy EMC

Firma EMC wprowadziła do oferty rozwiązanie noszące nazwę VMAX3 – otwartą platformę klasy korporacyjnej, która pozwala klientom zarządzać środowiskiem pamięci masowej przy użycia narzędzia typu SaaS (Storage-as-a-Service). Platforma bazuje na nowej wersji systemu operacyjnego HYPERMAX i architekturze Dynamic Virtual Matrix, i może być traktowana jako podwalina do budowania chmur hybrydowych.

HYPERMAX to otwarte rozwiązanie (łączące w sobie konwergentny hiperwizor pamięci masowej i system operacyjny), pozwalające osadzać na platformie VMAX3 (bezpośrednio w macierzy) usługi infrastruktury pamięci masowej, takie jak dostęp do chmury, mobilność danych czy ochrona danych. Z kolei architektura macierzowa Dynamic Virtual Matrix umożliwia dynamiczne przydzielanie mocy obliczeniowej.

Nowe systemy hybrydowe VMAX3 — w tym modele 100K, 200K i 400K — zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze chmur hybrydowych. Mogą one przydzielać dynamicznie na żądanie do 384 rdzeni obliczeniowych. Systemom towarzyszy nowy produkt do zabezpieczania danych: EMC ProtectPoint. Jest to rozwiązanie, które umożliwia utworzenie kopii zapasowej danych zawartych wVMAX3 bezpośrednio w systemie Data Domain.

Zobacz również:

VMAX3 umożliwia definiowanie docelowych poziomów usług w odniesieniu do skonsolidowanych, zróżnicowanych obciążeń, z wykorzystaniem nowego pakietu VMAX Advanced FAST. Integracja z rozwiązaniem EMC ViPR umożliwia udostępnianie tych funkcji w modelu samoobsługowym.

EMC informuje jednocześnie, że nowe, wbudowane funkcje dostępu do chmury publicznej zostaną dodane z wykorzystaniem technologii przejętej niedawno spółki TwinStrata. To technologia warstwowania środowiska chmury, umożliwiająca przenoszenie rzadko wykorzystywanych danych do chmury publicznej.

VMAX3 z systemem HYPERMAX powinny być dostępne od trzeciego kwartału 2014 r. W późniejszym terminie będą udostępniane różne dodatkowe funkcje. Osadzanie plików i rozwiązanie ProtectPoint będą dostępne od czwartego kwartału 2014 r. (obowiązywać będą dodatkowe opłaty licencyjne).


TOP 200