VIA zamierza produkować układy w technologii 0,13 mikrometra

VIA Technologies planuje wprowadzenie na rynek nowych modeli procesorów Cyrix, wytwarzanych przy wykorzystaniu technologii 0,13 mikrometra, już w II kwartale 2001 roku. W ten sposób producent ten wypr...

VIA Technologies planuje wprowadzenie na rynek nowych modeli procesorów Cyrix, wytwarzanych przy wykorzystaniu technologii 0,13 mikrometra, już w II kwartale 2001 roku. W ten sposób producent ten wyprzedzi prawdopodobnie Intela, który zapowiedział rozpoczęcie masowej produkcji układów Pentium w tej technologii na II/III kw. przyszłego roku. Tymczasem AMD, bezpośredni rywal Intela, planuje wdrożenie tej technologii pod koniec 2001, a rozpoczęcie masowej produkcji w I kwartale 2002 roku.

VIA, która nie posiada własnych fabryk półprzewodników, otrzymała już pierwsze, testowe układy nowego typu od TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.), która jest największym na świecie producentem mikroprocesorów na zamówienie.

Przypomnijmy, że obecnie produkowane przez Intela, AMD i VIA procesory wykorzystują technologię 0,18 mikrometra.

Przedstawiciele VIA zakładają, że nowa technologia pozwoli im na stworzenie w połowie przyszłego roku procesora o częstotliwości ok. 1 GHz. Obecnie najszybsza jednostka Cyrix III pracuje z częstotliwością 667 MHz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200