VERITAS Software podsumowuje działalność

Spółka, która otworzyła polski oddział w czerwcu br. pozyskała już kilku dużych korporacyjnych klientów. Dzięki stworzeniu lokalnego oddziału, w bieżącym roku firma spodziewa się podwoić przychody ze sprzedaży.

VERITAS Software w 2000 r. wypracowała obroty na poziomie 1,2 mld USD. Światowy dochód ze sprzedaży oprogramowania storage management w roku 2000 wyniósł 5,3 mld dolarów, o 28% więcej w porównaniu do roku 1999. Według badania przeprowadzonego przez Gartner Dataquest, udział rynkowy firmy VERITAS Software w ciągu roku wzrósł o 69% i jest to najwyższy wzrost udziału jakiegokolwiek producenta. Bieżący rok firma planuje zakończyć globalnymi przychodami na poziomie 1,6 mld USD, co przełoży się na 30-procentowy wzrost w stosunku do minionego roku.

Od czerwca br. działa fizycznie polski oddział firmy VERITAS Software. Jego przedstawiciele pozyskali kilku istotnych klientów na polskim rynku, m.in. firmy: Netia, PZU, eCenter oraz Energis. Oferta firmy kierowana jest do pięciuset największych polskich przedsiębiorst. "Wcześniej firma działała w Polsce wyłącznie przez sieć partnerów handlowych. Teraz też się tak dzieje, ale fakt obecności oddziału Veritas w Polsce zmotywowała działalność naszych dystrybutorów. Ilość realizowanych projektów względem tego, jak działali nasi partnerzy bez realnego wsparcia lokalnego biura firmy, jest obecnie kilkukrotnie większa. Udział VERITAS Software na polskim rynku rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo danych przekroczy w tym roku 40%. Mamy nadzieję, że przychody w roku 2001 zamkną się sumą ponad dwukrotnie większą niż w roku 2000", wyjaśnił Marcin Motel, Country Manager w VERITAS Software Poland.

Zobacz również:

Na jesieni tego roku VERITAS Software planuje uruchomić program partnerski VERITAS Vplus, którego celem jest zaoferowanie usług edukacyjnych oraz wsparcia sprzedaży dla firm partnerskich, zajmujących się sprzedażą produktów VERITAS dla odbiorców końcowych. W ramach programu Vplus przewidziano trzy stopnie partnerstwa - Select, Premier oraz Elite. Partnerzy Vplus Select to firmy resellerskie oraz partnerzy VAR (Value Added Reseller), którzy oferują szeroką gamę produktów klasy work-group firmy VERITAS. Do tej grupy produktów zalicza się m.in. rodzinę programów Backup Exec, NetBackup Business Server. Vplus Premier to status dla firm, które oferują zaawansowane produkty storage management oraz narzędzia do tworzenia kopii zapasowych danych, np. programy Volume Manager oraz File System, Storage Migrator dla systemów IT Unix, a także produkty Editions wspomagające zarządzanie serwerami baz danych. Ostatnim stopniem partnerstwa jest status Vplus Elite, który uprawnia do oferowania najbardziej zaawansowanych rozwiązań VERITAS Software. Program partnerski będzie realizowany wspólnie z dystrybutorami firmy. W zakresie produktów klasy work-group z firmami , , TechData i , natomiast w przypadku rozwiązań klasy enterprise z firmą Big Vent.

***

Warszawskie biuro VERITAS Software


TOP 200