VAT ponownie w górę

Wszystko wskazuje na to, iż sejm przyjmie rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT, zakładający przywrócenie 22% stawki podatku na usługi teleinformatyczne.

Wszystko wskazuje na to, iż sejm przyjmie rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT, zakładający przywrócenie 22% stawki podatku na usługi teleinformatyczne. Ustalona na początku lipca 7% stawka VAT na takie usługi, zostanie zniesiona właściwie zanim wejdzie w życie.

Nowelizacja ustawy zachowuje jednak zapis o zwolnieniu z VAT za połączenia internetowe szkół i innych placówek edukacyjnych oraz Polskiej Akademii Nauk. Konieczność przywrócenia 22% VAT, strona rządowa argumentuje wciąż brakiem precyzyjnego określenia usług teleinformatycznych w ustawie. Poza tym, w świetle obecnych problemów budżetowych, jest prawie pewne, że większość posłów zagłosuje za przywróceniem wyższego podatku. Według różnych wyliczeń zachowanie stawki 7% kosztowałoby budżet państwa od 300 mln do 1 mld zł rocznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200