Użytkownicy kontenerów mają nową, otwartą platformę bezpieczeństwa

SUSE wprowadziło do serwisu GitHub kompleksową platformę bezpieczeństwa, opartą na oprogramowaniu open source, która wcześniej była prawnie zastrzeżona. Rozwiązanie NeuVector zapewnia skonteneryzowanym obciążeniom serwerowym bezpieczeństwo klasy korporacyjnej na poziomie tzw. zerowego zaufania (Zero Trust).

Grafika: NeuVector

SUSE od momentu przejęcia w czwartym kwartale zeszłego roku kalifornijskiej firmy NeuVector, zaczęło intensywnie pracować nad technicznymi i prawnymi uwarunkowaniami związanymi z udostępnieniem jako open source swojej platformy cloud-natvie do zabezpieczania kontenerów. Wynikiem tych prac jest udostępnienie kodu oprogramowania NeuVector na zasadach open source.

Ponieważ bezpieczeństwo kontenerów jest nadal kluczowym zagadnieniem dla organizacji budujących i uruchamiających aplikacje na klastrach Kubernetes, projekt NeuVector pozwoli użytkownikom Ranchera zająć się kwestiami bezpieczeństwa we wszystkich głównych przypadkach użycia kontenerów i w całym cyklu życia aplikacji.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Użytkownicy Kubernetes mają problemy z bezpieczeństwem - wynika z badania Red Hat

Obrazy z oprogramowaniem NeuVector dostępnym już jako open source, mogą być instalowane na dowolnym klastrze Kubernetes. Użytkownicy opracowanej przez SUSE aplikacji Rancher do zarządzania Kubernetesem mogą instalować oprogramowanie NeuVector bezpośrednio z poziomu katalogu tej aplikacji. W przyszłości planowana jest jeszcze głębsza integracja oprogramowania NeuVector i Rancher.

Zgodnie ze strategią otwartości SUSE, NeuVector pozostanie otwartą platformą bezpieczeństwa kontenerów dostępną dla wszystkich użytkowników rozwiązań cloud native, niezależnie od wykorzystywanych przez nich narzędzi do zarządzania kontenerami, takimi jak Red Hat OpenShift, VMware Tanzu, Google GKE, Amazon EKS czy Microsoft Azure AKS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200