Użytkownicy America Online dokonują najwięcej zakupów w sieci

Klienci America Online w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2001 r. wydali na internetowe zakupy blisko 6,7 mld USD.

Wartość zakupów dokonanych w pierwszym kwartale br. przez samych użytkowników America Online wyniosła 6,7 mld USD. Obrót zwiększył się o 70% w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego. Analitycy są zaskoczeni tak nagłym wzrostem wydatków online. Przewyższył on nawet wartość sprzedaży podczas ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia, kiedy użytkownicy AOL wydali na zakupy 6,4 mld USD.

Przedstawiciele AOL znaczny wzrost obrotów w detalicznym handlu internetowym tłumaczą faktem, że klienci, którzy zdecydowali się na dokonanie zakupów w czasie świąt, zorientowali się, iż nabywanie towarów tym kanałem jest łatwe, wygodne i bezpieczne. Oni stanowią więc zdecydowaną większość grupy, która wygenerowała wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale br.

Według analityków, zakupy drogą internetową dokonuje prawie trzy czwarte wszystkich subskrybentów i użytkowników AOL, czyli 17 mln osób. Zgodnie z danymi amerykańskiego Departamentu Handlu, w pierwszym kwartale br. obrót detalicznego rynku elektronicznego (wyłączając turystykę) wyniósł 7 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200