Uzupełnienie do Maca

Wprowadzony do sprzedaży w ubiegłym roku komputer Macintosh Clasic zdobył sobie dużą popularność zarówno wśród użytkowników, jak i firm produkujących dodatkowe wyposażenie dla komputerów Apple.

Wprowadzony do sprzedaży w ubiegłym roku komputer Macintosh Clasic zdobył sobie dużą popularność zarówno wśród użytkowników, jak i firm produkujących dodatkowe wyposażenie dla komputerów Apple. W kwietniu firma Fusion Data zaoferowała kartę akceleratora TokaMac LC przeznaczoną dla Macintosha Clasic. Karta wyposażona jest w procesor Motorola 68040 i dołączona może być do komputera za pośrednictwem złącza PDS. Wmontowanie karty akceleratora powoduje przyśpieszenie pracy modelu Clasic tak, że jest on 2,5 razy szybszy od modelu IIfx. Karta TokaMac LC służyć ma jako wyposażenie dodatkowe dla użytkowników prowadzących prace obliczeniowe w arytmetyce zmiennoprzecinkowej oraz dla użytkowników pracujących z programami o wysoko rozdzielczej kolorowej grafice. Kata TokaMac LC zyskała pochlebną opinię wielu producentów oprogramowania, w tym firmy Adobe System Inc., która zaleca stosowanie tego rozwiązania przy przetwarzaniu grafiki opisywanej w języku PostScript. Cena karty przyśpieszającej wynosi 2990 USD.

Drugim uzupełnieniem popularnego Maca Clasic jest całostronicowy monitor formatu A4 firmy Radius Inc. Monitor ma przekątną ekranu wynoszącą 15 cali i wyświetla obraz z rozdziel-czością 640 na 870 punktów. Monitor sprzedawany jest z kartą - kontrolerem obrazu podłączanym do złącza FPD komputera Clasic. Kontroler pozwala odwzo-rowywać obraz kolorowy w 64-stopniowej skali szarości. Monitor zbudowano z myślą o użytkownikach programów DTP i CAD. Może on być także wykorzystany do normalnej pracy komputera. Cena nowego monitora wraz z kartą i programami obsługi wynosi 895 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200